Antanas Krištupas

Pirmas prisilietimas prie stebuklingo daikto – fotoaparato FED – 3, buvo 1978 metais. Man labai pasisekė turėti fizikos mokytoją Praną Juzuitį, kuris davė ne tik teorines žinias apie tuometinės analoginės fotografijos principus, bet ir labai daug praktinių patarimų. Mokytojo entuziazmas ir geranoriškas skatinimas siekti rezultato, tampriai pririšo mane prie pomėgio fotografuoti, o vėliau ir filmuoti. Nebūsiu originalus, bet pasakysiu, kad kūrybinis vystymąsis neįmanomas be bendravimo su vienminčiais. Toks bendravimas buvo galimas tik dalyvaujant foto mėgėjų būrelių ar draugijų veikloje ir ten atsivėrė užburtas fotografijos stebuklų pasaulis.

Liubitel 166
Plačiajuostis Liubitel 166

Į fotografiją atėjau todėl, kad man buvo labai įdomūs fizikiniai ir cheminiai procesai, foto aparatūra, laboratorinė įranga ir priemonės, kurie didele dalimi lėmė kūrybinių užmanymų realizavimo sėkmę. Apie nuotraukos meniškumą negalėjau pradėti galvoti tol, kol neįsisavinau visų techninio proceso gudrybių, kol neišbandžiau visų įmanomų receptūrų ryškinimo, fiksavimo procesuose.

Greta fotografijos žanro, neatsiejamu tapo mėgėjiško kino pomėgis. Pradžioje buvo dešimtys metrų sugadintos kino juostos, vėliau trumpi filmukai iš kasdienybės. Dešimties minučių trukmės dokumentinis filmas apie studentų statybinį būrį laimėjo pirmą vietą ir buvo apdovanotas Lietuvos kino mėgėjų draugijos pagrindinių prizu – 5 dienų kelione į Liaudies ūkio pasiekimų parodą Maskvoje.
Dabar analoginę fotografiją pakeitė skaitmeninės technologijos ir viskas tapo lengviau ir greičiau išgaunama. Kurti dabar žymiai lengviau, o įsisavinus atitinkamas skaitmenines technologijas ir rezultatai būna daug geresni.
Šiuo metu, foto kamera nėra mano kasdieninis palydovas, tačiau pagautas įkvėpimo retsykiais išsiruošiu į netoliese esančias apylinkes, kad galėčiau užfiksuoti tai, kas ne visada būna pakartojama. Godžiai gerdamas akimirkos grožį, kruopščiai jį transformuoju į paveikslus, vaizdelius. Tai darau remdamasis mane supančio pasaulio suvokimu ir sukaupta gyvenimo patirtimi.

fotografo gifanimacija
Nepavadinta


 

 

2 thoughts on “Antanas Krištupas

  1. Tai kur daugiau foto, Antanai?.. Laukiu, įdomu…

Comments are closed.